Relacje z wydarzeń

X Wojewódzki Konkurs Zespołów Tanecznych

X Wojewódzki Konkurs Zespołów TanecznychZ przyjemnością informujemy, że nasze ekipy taneczne dzisiaj ponownie pokazały, że może być jeszcze lepiej! Na X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego wywalczyliśmy aż trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych! W kategorii...

Osiągnięcia naszych małych mistrzów sztuk walki w częstochowie!W Częstochowie w dniach 13-14 kwietnia odbyła się w obsadzie międzynarodowej 26 edycja mistrzostw Polski w taekwondo rozgrywanych pod patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo. W szranki stanęło ponad 650 zawodników reprezentujących kluby z Polski, Litwy, Czech i Mołdawii. W tym gronie znalazła się dwójka przedstawicieli milejowskiej sekcji Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan działającej w GOK. Jej reprezentantka Milena Zasybska zdobyła srebro w układach formalnych dzieci, ulegając jedynie klubowej koleżance ze Świdnika Mai Besztak. Debiutujący na tak dużych zawodach Konrad Berbeć nie zdobył medalu, ale zyskał cenne doświadczenia sportowe.

Hania Zawadzka w finale "Śpiewającego Słowika" w Rykach

8 kwietnia miał miejsce finał Wojewódzkiego Festiwalu "Śpiewający Słowik" w Rykach.

W etapie powiatowym nominację zdobyła 13-letnia Hania Zawadzka, która zaprezentowała się z utworem "Melodia serca". Niestety nie udało się wrócić z nagrodą. Nie mniej jednak gratulujemy pięknej prezentacji . Przypominamy, iż wszyscy nagrodzeni w etapie powiatowym Słowika, będą mieli okazje wystąpić podczas uroczystego wręczenia nagród i koncertu laureatów w Łęcznej.

Ogólnopolski Festiwal Majki Jeżowskiej  "Rytm i Melodia" 2019 r.4 kwietnia odbył się finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia". Przypominamy,  iż do finału w Radomiu zakwalifikował się podopieczny Justyny Abramik -  Adam Wieczorek. Występ przed Majką Jeżowską i Szymonem Wydrą ("Carpe Diem") był niesamowitym przeżyciem. Adaś nie został nagrodzony w finale, zaliczył jednak świetny występ wokalny, poznał  wielu wspaniałych ludzi, a nawet udzielił wywiadu dziennikarce Radia Eska!

My jesteśmy dumni mimo wszystko!  Brawo Adaś!

Finał  w Łukowie z nagrodami!

W sobotę 30 marca odbywał się  finał Ogólnopolskiego Festiwalu "Wesołe Nutki" w Łukowie.  Festiwal w Łukowie cieszy się dużą popularnością wśród młodych wokalistów z całego kraju. Poziom artystyczny wykonawców jest bardzo wysoki.

Do udziału w finale zakwalifikowało się  troje podopiecznych Justyny Abramik: Martyna Beksiak, Michał Jabłoński i Adam Wieczorek. Niestety Michał nie wystąpił z powodu choroby.

Z radością informujemy iż, Adaś Wieczorek wyśpiewał sobie wyróżnienie w kategorii 6-10 lat!

Jesteśmy dumni!

Nagrodzone na Słowiku!

29 marca w Centrum Kultury w Łęcznej odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Śpiewający Słowik".

Nie mogło zabraknąć milejowskich wokalistów.

Na scenie CK zaprezentowali się: Martyna Beksiak, Michał i Mateusz Jabłońcy, Julia Jarząbek, Milena Mazurek, Kaja Pierchorowicz, Kacper Sadź, Julka Stasicka, Pola Wydra, Adam Wieczorek oraz Hania Zawadzka.

Wszystkich śpiewających  przygotowania Pani Justyna Abramik.

Komisja  miała za zadanie wytypować 5 osób z całego konkursu do finału, który odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia w Rykach. Co roku przyznawane są także wyróżnienia.

Miło nam ogłosić, iż Hania Zawadzka została nominowana do finału w Rykach!

Martyna Beksiak uzyskała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Pierwsze sukcesy milejowskich zawodników taekwondo!

15 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Łopienniku Nadrzecznym odbyła się dwunasta edycja Mikołajkowego Pucharu Łopiennika w taekwondo. W tym tradycyjnym przedświątecznym turnieju wystąpiło ponad 125 zawodników w wieku do lat 11 z kilku klubów Lubelszczyzny. W tym grodnie znalazła się także czwórka zawodników LKSW Dan z sekcji działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie. Troje z nich stanęło na podium. Milena Zasybska zwyciężyła w kopnięciach przeskokowych na czas, Marcel Maik zdobył złoto w walkach soft-stick, zaś Oliwia Jakubowska była trzecia w kopnięciach obrotowych na czas. Bez medalu, ale z nowym doświadczeniem sportowym powrócił z Łopiennika Kacper Kraska. Trenerem milejowskich taekwondoków jest