Relacje z wydarzeń

X Wojewódzki Konkurs Zespołów Tanecznych

X Wojewódzki Konkurs Zespołów TanecznychZ przyjemnością informujemy, że nasze ekipy taneczne dzisiaj ponownie pokazały, że może być jeszcze lepiej! Na X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego wywalczyliśmy aż trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych! W kategorii...

III Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej i ŻołnierskiejMilejowscy wokaliści znów docenieni

26 października we Włodawskim Domu Kultury odbył się
III Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk.
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować po dwa utwory patriotyczne. Swoich sił spróbowali także podopieczni Justyny Abramik : Martyna Beksiak, Michał Jabłoński, Kacper Sadź oraz Adam Wieczorek

Miło nam ogłosić, iż nasi reprezentanci znaleźli się w gronie laureatów.

Michał Jabłoński wyśpiewał sobie 1 miejsce

Adam Wieczorek zdobył wyróżnienie

Jesteśmy dumni. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zuzanna Meresta najlepsza na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym! Z dumą i ogromną radością informujemy, że Zuzanna Meresta, uczestniczka zajęć „Pracownia Rysunku i Malarstwa” organizowanych przez GOK, otrzymała I miejsce w swojej kategorii wiekowej, w Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem – Łęczna 2018 o tematyce „Kosmos”. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Gratulujemy Ci Zuziu wrażliwości i dojrzałości artystycznej oraz pięknego wykorzystania trudnej techniki jaką jest rysunek węglem.

1

W dniach 17 i 18 września w Galerii ŚWIETLIK Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie, odbył się wernisaż wystawy pn. Wielcy Polacy Niepodległości Pana Jerzego Omelczuka. Artysta wyjątkowy, malujący od najmłodszych lat pędzlem trzymanym w ustach. Mimo choroby, trudności związanej z pokonywaniem barier codzienności, emanuje niezwykle pozytywną postawą wobec życia, zaraża optymizmem i uśmiechem. Pan Jerzy od 1982 roku należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami, za swoje zasługi w 2001 r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał odznaczenie "Zasłużony działacz kultury".Cykl 32 portretów po raz pierwszy prezentowany jest w Milejowskiej galerii Świetlik. To osobisty kanon artysty, postacie, które są ważne dla Pana Jerzego ze względu na osiągnięcia i zasługi dla naszego kraju, zasłużeni, którym los drugiego człowieka, potrzebujących nie jest obojętny. Są tam między innymi poeci, pisarze, politycy, lekarze oraz działacze społeczni. Wernisaż odbywał się w atmosferze wzruszeń i wielu emocji, gdyż połączony był z pokazem, podczas którego artysta na żywo malował obraz techniką oleją, dla każdej z siedmiu grup jakie odwiedziły GOK w przeciągu tych dwóch intensywnych dni. Każda grupa uczestnicząca w pokazie otrzymała od artysty w darze dany obraz.

Galerię odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im Stanisława Konarskiego oraz Zespołu Szkół nr 2 im Simona Boliwara w Milejowie, jak również grupa podopiecznych PSOUU Koło w Milejowie. Pan Jerzy odwiedza szkoły i instytucje kultury w całej Polsce, by upowszechniać swoją działalność, by swoją postawą pokazywać, że jeżeli bardzo czegoś pragniemy to mimo barier i trudności możemy to osiągnąć. Sam mówi o sobie że maluje głową a nie ustami, stara się poprzez swoją aktywność pomagać innym potrzebującym, głównie dzieciom jak też zwierzętom, psom oraz koniom, które są jego miłością. Po dwóch dniach spędzonych z dziećmi i młodzieżą z Milejowa, odwiedził też Szkołę Podstawową w Łańcuchowie, tamtejsza młodzież jak i grono pedagogiczne, była pod wrażeniem jego umiejętności, wytrwałości i poważnego stosunku do malarstwa. Aby dowiedzieć się więcej o artyście i jego pracy oraz założeniach stowarzyszenia zachęcamy do odwiedzenia strony VDMFK.com

Chłopaki poczuli BLUESA! 29 czerwca  czterech milejowskich wokalistów zaprezentowało się podczas Ogólnopolskiego FestiwaluDZIECI ŚPIEWAJĄ BLUESA:KRAŚNIK BLUES MEETING 2018 PRZYSTANEK DZIERZKOWICE.
Zakwalifikowani chłopcy to:
Mateusz Jabłoński, Michał Jabłoński, Kacper Sadź, Adam Wieczorek.
Wszyscy  zostali przygotowani przez  Panią Justynę Abramik.

Panowie zaśpiewali przed jurorami,w skład których wchodził m.in. autor piosenek konkursowych, Pan Sławek Wierzcholski (NOCNA ZMIANA BLUESA).
Każdy z uczestników wykonał po dwa utwory o stylistyce blues/ country/ rock &roll.
Repertuar był bardzo zróżnicowany, poziom artystyczny zaś bardzo wysoki.
Komisja miała nie lada wyzwanie. Nasi reprezentanci pokazali się z jak najlepszej strony toteż zostali docenieni przez jury.

Z ogromną dumą informujemy, iż na podium stanęli bracia Jabłońscy!

 7 – letniMateusz Jabłoński zajął III miejsce w kategorii 7-9 lat
11 –letniMichał Jabłoński zajął I miejsce w kategorii 10-12 lat


Zakwalifikować się do festiwalu to wielkie osiągnięcie ,wrócić z nagrodami to już wyczyn!
Serdecznie gratulujemy!

 Milejowski Taniec po raz czwarty udowadnia swoją jakość.  Milejowski Taniec po raz czwarty udowadnia swoją jakość.

9 czerwca 2018 roku Milejowscy tancerze wzięli udział w pierwszej edycji Międzynarodowych Radzyńskich Konfrontacji Tanecznych gdzie zespół "Styl i Kropka" wywalczył drugie miejsce w kategorii do lat 13.

Natomiast kilka dni później bo już 13 czerwca wyjechaliśmy do Ulanu gdzie odbywał się XI Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Wy tym roku na turniej ten przyjechała niebywała ilość ekip. Było ich ponad 60, co łącznie dawało ponad tysiąc tańczących dusz. Udało nam się obronić tytuł, który utrzymujemy tam już od 2014 roku. To dla nas ogromny sukces - mamy nadzieje, że nie ostatni w tym roku.

A ostatni raz w tym roku ekipy z Milejowskiego Ośrodka Kultury będzie można zobaczyć na żywo podczas DNI MILEJOWA w najbliższą niedzielę oraz w trakcie zawodów w Gminnym Ośrodku Kultury w Trawnikach. które odbędą się 20 czerwca! Serdecznie zapraszamy!

Milejowskie "DZIECI ŚPIEWAJĄ BLUESA"Kraśnik Blues Meeting to Ogólnopolski Festiwal, propagujący muzykę bluesową. Od dziewięciu lat przyciąga tłumy. Od trzech lat odbywa się tam także konkurs dla dzieci: DZIECI ŚPIEWAJĄ BLUESA.
By zakwalifikować się do udziału w festiwalu należało przygotować i nagrać dwa utwory autorstwa Sławomira Wierzcholskiego (Nocna Zmiana Bluesa). Nagrania oceniała komisja festiwalowa. Wybrane osoby zaprezentują się na żywo 29 czerwca w Dzierzkowicach podczas kolejnej edycji Kraśnik Blues Meeting.
Z ogromną radością informujemy, iż do udziału w konkursie zakwalifikowali się wokaliści , pracujący na co dzień w naszych murach z Panią Justyną Abramik. A są to:Mateusz Jabłoński, Adam Wieczorek, Michał Jabłoński, Kacper Sadź.

Gratulujemy!
Trzymamy kciuki za kolejny etap

Zajęcia / Wydarzenia

Obecnie trwające zajęcia:
Brak zajęć obecnie
GRAFIK 2018/2019
Pon.
Wt.
Śr.
Czw.
Pt.
So.
grudzień 2018
PnWtŚrCzPtSoN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Galeria Świetlik

omelczuk ojcowie

Kulturalne Wtorki

kulturalne wtorki 2018 7

Warsztaty projektowe

BANEREK kopia

Wita-Mina D

witaminad logo

Polub nas na facebooku

Archiwum

Sprawdź ogromną bazę archiwalnych artykułów.