Relacje z wydarzeń

X Wojewódzki Konkurs Zespołów Tanecznych

X Wojewódzki Konkurs Zespołów TanecznychZ przyjemnością informujemy, że nasze ekipy taneczne dzisiaj ponownie pokazały, że może być jeszcze lepiej! Na X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego wywalczyliśmy aż trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych! W kategorii...


Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie w miesiącach wakacyjnych będzie realizował zadanie pn. Wakacyjna Akademia Folkloru w Milejowie dofinansowane z Narodowego Centrum Kultury     w ramach programu EtnoPolska 2019.

Celem zadania jest utworzenie w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie dziecięcego zespołu folklorystycznego. W miesiącach lipcu i sierpniu zostanie przeprowadzony cykl warsztatów tańca ludowego, teatru obrzędowego oraz śpiewu ludowego, w ramach Wakacyjnej Akademii Folkloru w Milejowie dla grupy dzieci i młodzieży. Nabór do grupy został przeprowadzony podczas Konkursu na Piosenkę i Przyśpiewkę Ludową organizowanego przez GOK, w ramach imprezy Noc Świętojańska w dniu 29 czerwca 2019 r. Elementem wzmacniającym wartości edukacyjne zadania będą dwa wyjazdy do Muzeum Wsi Lubelskiej na imprezy kultywujące dawane tradycje i zwyczaje podlubelskich wsi. Finałem warsztatów będzie widowisko przedstawiające obrzędy dożynkowe, podczas Milejowskiego Koncentratu Smaków – Dożynek Gminnych w dniu 8 września 2019 roku. Kwota dofinansowania zadania ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019 to 24.000,00 zł.

sns stopka sns stopka

Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie znalazł się w gronie beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019. Do tegorocznej edycji programu przystąpiły 83 instytucje kultury z całej Polski z których 50 otrzymało dofinansowanie.

Program jest realizowany pod nazwą: ”TWOJE MARZENIA SĄ DO SPEŁNIENIA”. 

W pierwszym etapie w miesiącu czerwcu zostały przeprowadzone badania i diagnoza ważnych dla miejscowości problemów związanych z uczestnictwem w kulturze.

1 lipca został ogłoszony konkurs na inicjatywę kulturalną skierowany do mieszkańców Gminy Milejów, najciekawsze  inicjatywy otrzymają dofinansowanie w kwocie do 22.000,00 zł na realizację ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019. Kwota dofinansowania I etapu zadania wynosi 7.500,00 zł.
 


Młodzi Lubią Kulturę – 2017

sns stopka

SKAZANI NA SUKCES to nazwa projektu dająca możliwość prezentacji swoich pasji, zainteresowań i talentów dzieciom ze wszystkich szkół Gminy Milejów, przedszkola i jego oddziałów. Przegląd talentów będzie miał formę konkursu pozwalającego na wyłonienie uzdolnionych dzieci i motywowanie do dalszego rozwoju. Otrzymany grant na przeprowadzenie działania to kwota 5000 zł, w tym zakup nagród dla najzdolniejszych uczestników.

Beneficjentem i koordynatorem projektu jest Mariola – Pacholska-Roczon, instruktor kulturalno-oświatowy GOK.

cykle kultury stopka
Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2017. W ramach programu złożono 1187 wniosków. Wyłoniono 209 beneficjentów, którym przyznano dofinansowanie na realizację projektów. Łączna kwota dofinansowania w programie Kultura - Interwencje 2017 wynosi 10 milionów złotych. Działania Gminnego Ośrodka Kultury pod nazwą Cykle natury kluczem do kultury zostały dofinansowane kwotą 14.000zł.

Ogólna koncepcja projektu opiera się na zintegrowaniu naturalnego cyklu nadwieprzańskiej przyrody z wydarzeniami kulturalnymi (warsztaty imprezy), które tym cyklom są podporządkowane.

Nadrzędnym celem projektu jest zintegrowanie całej lokalnej społeczności ( dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) do aktywnego uczestnictwa w warsztatach, florystycznych, zielarskich, rzeźby przestrzennej (land art), wikliniarskich. Poprzez obcowanie z przyrodą Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego wszyscy uczestnicy warsztatów poznają wartości przyrodnicze regionu – roślinność torfowiskową, szuwarową i bogate zasoby łąk i terenów nadrzecznych.

Zajęcia / Wydarzenia

Obecnie trwające zajęcia:
GRAFIK 2018/2019
Pon.
Wt.
Śr.
Czw.
Pt.
So.
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Galeria Świetlik

Pobierz Diagnozę

Wita-Mina D

witaminad logo

Polub nas na facebooku

Archiwum

Sprawdź ogromną bazę archiwalnych artykułów.