Relacje z wydarzeń

X Wojewódzki Konkurs Zespołów Tanecznych

X Wojewódzki Konkurs Zespołów TanecznychZ przyjemnością informujemy, że nasze ekipy taneczne dzisiaj ponownie pokazały, że może być jeszcze lepiej! Na X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego wywalczyliśmy aż trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych! W kategorii...


Młodzi Lubią Kulturę – 2017

sns stopka

SKAZANI NA SUKCES to nazwa projektu dająca możliwość prezentacji swoich pasji, zainteresowań i talentów dzieciom ze wszystkich szkół Gminy Milejów, przedszkola i jego oddziałów. Przegląd talentów będzie miał formę konkursu pozwalającego na wyłonienie uzdolnionych dzieci i motywowanie do dalszego rozwoju. Otrzymany grant na przeprowadzenie działania to kwota 5000 zł, w tym zakup nagród dla najzdolniejszych uczestników.

Beneficjentem i koordynatorem projektu jest Mariola – Pacholska-Roczon, instruktor kulturalno-oświatowy GOK.

cykle kultury stopka
Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie został beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2017. W ramach programu złożono 1187 wniosków. Wyłoniono 209 beneficjentów, którym przyznano dofinansowanie na realizację projektów. Łączna kwota dofinansowania w programie Kultura - Interwencje 2017 wynosi 10 milionów złotych. Działania Gminnego Ośrodka Kultury pod nazwą Cykle natury kluczem do kultury zostały dofinansowane kwotą 14.000zł.

Ogólna koncepcja projektu opiera się na zintegrowaniu naturalnego cyklu nadwieprzańskiej przyrody z wydarzeniami kulturalnymi (warsztaty imprezy), które tym cyklom są podporządkowane.

Nadrzędnym celem projektu jest zintegrowanie całej lokalnej społeczności ( dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) do aktywnego uczestnictwa w warsztatach, florystycznych, zielarskich, rzeźby przestrzennej (land art), wikliniarskich. Poprzez obcowanie z przyrodą Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego wszyscy uczestnicy warsztatów poznają wartości przyrodnicze regionu – roślinność torfowiskową, szuwarową i bogate zasoby łąk i terenów nadrzecznych.

Lekcje z Kulturą - statystycznie znakomite, praktycznie doskonałe.

27 Października o godzinie 10:30 w murach naszego ośrodka zrobiło się bardzo głośno. Przyjechali do nas uczniowie okolicznych szkół biorący udział w przeprowadzanych przez nas w ostatnich dniach Lekcjach z Kulturą.

Lekcje z Kulturą to jedna z części projektu o tej samej nazwie, wymyślonego przez Mariole Pacholską- Roczon a wprowadzonego w życie z pomocą projektu Młodzi Lubią Kulturę. Lekcje z Kulturą polegały na przeprowadzeniu w miejscowym przedszkolu oraz każdej z 5 okolicznych szkół warsztatów z czterech różnych dziedzin sztuki. Dzieciaki mogły czerpać wiedze i radość płynące z plastyki, teatru, tańca i muzyki.

mlodzi lubia kulture loga

Gminny Ośrodek Kultury bierze udział w trzyletnim (2016-2018) programie edukacji kulturalnej województwa lubelskiego Młodzi LUBią Kulturę w ramach Bardzo Młodej Kultury Narodowego Centrum Kultury, którego organizatorem w województwie lubelskim jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zadaniem MLK jest stworzenie szerokiej sieci podmiotów (instytucji, organizacji, szkół, ale także animatorów i edukatorów niezrzeszonych) zajmujących się edukacją kulturową w regionie lubelskim.

W ramach programu animatorzy GOK: Mariola Pacholska-Roczon i Robert Jamiński, uczestniczą w licznych warsztatach na rzecz poprawy umiejętności kadry zajmującej się edukacją kulturalną. Udział w projekcie daje też możliwość przeprowadzenia małych programów edukacyjnych, tworzonych przez lokalnych animatorów we współpracy z ekspertami dzięki mikrograntom. Warsztaty i wykłady odbywają się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

mlodzi lubia kulture loga
Uczestnictwo w warsztatach umożliwiło naszym pracownikom wzięcie udziału w konkursie grantowym „Młodzi Lubią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturalnej” przedstawiając pomysły na program edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży Gminy Milejów.

Zajęcia / Wydarzenia

Obecnie trwające zajęcia:
Brak zajęć obecnie
GRAFIK 2018/2019
Pon.
Wt.
Śr.
Czw.
Pt.
So.
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Galeria Świetlik

Kulturalne Wtorki

kulturalne wtorki 2018 7

Warsztaty projektowe

BANEREK kopia

Wita-Mina D

witaminad logo

Polub nas na facebooku

Archiwum

Sprawdź ogromną bazę archiwalnych artykułów.