Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie
Ikona Facebooka na niebieskim tle Ikona Youtuba na niebieskim tle

Osiągnięcia naszych małych mistrzów sztuk walki w częstochowie!W Częstochowie w dniach 13-14 kwietnia odbyła się w obsadzie międzynarodowej 26 edycja mistrzostw Polski w taekwondo rozgrywanych pod patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo. W szranki stanęło ponad 650 zawodników reprezentujących kluby z Polski, Litwy, Czech i Mołdawii. W tym gronie znalazła się dwójka przedstawicieli milejowskiej sekcji Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan działającej w GOK. Jej reprezentantka Milena Zasybska zdobyła srebro w układach formalnych dzieci, ulegając jedynie klubowej koleżance ze Świdnika Mai Besztak. Debiutujący na tak dużych zawodach Konrad Berbeć nie zdobył medalu, ale zyskał cenne doświadczenia sportowe.

Pierwsze sukcesy milejowskich zawodników taekwondo!

15 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Łopienniku Nadrzecznym odbyła się dwunasta edycja Mikołajkowego Pucharu Łopiennika w taekwondo. W tym tradycyjnym przedświątecznym turnieju wystąpiło ponad 125 zawodników w wieku do lat 11 z kilku klubów Lubelszczyzny. W tym grodnie znalazła się także czwórka zawodników LKSW Dan z sekcji działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie. Troje z nich stanęło na podium. Milena Zasybska zwyciężyła w kopnięciach przeskokowych na czas, Marcel Maik zdobył złoto w walkach soft-stick, zaś Oliwia Jakubowska była trzecia w kopnięciach obrotowych na czas. Bez medalu, ale z nowym doświadczeniem sportowym powrócił z Łopiennika Kacper Kraska. Trenerem milejowskich taekwondoków jest

Piotr Bernat.

 

Wieczornica Patriotyczna - było pięknie! 30 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie odbyła się tzw. Wieczornica Patriotyczna. Przy okazji  zbliżających się obchodów Konstytucji 3 Maja padł pomysł zorganizowania koncertu, który miałby upamiętnić walczących za wolność naszej  ojczyzny. Pomysłodawcą oraz organizatorem imprezy był Pan Andrzej Dyczewski. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Justyna Abramik. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć pieśni żołnierskie mówiące o miłości do kraju, tęsknocie za domem rodzinnym, wzywające do walki za wolność przyszłych pokoleń. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Justyna Abramik

Polak Mały - Podsumowanie projektu30 kwietnia 2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie odbył się finałowy koncert, podsumowujący projekt „Polak Mały”. Uroczystość rozpoczęliśmy piosenką pod tym samym tytułem co nasz projekt, którą wykonał dla nas zespół „WITA-MINA D” oraz grupa wokalna „MIĘTUSKI” . Po piosence widzowie mogli obejrzeć króciutki filmik, który pokazywał jak szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Co to jest patriotyzm? Potem nastąpiła krótka przerwa techniczna, po której w sali rozbrzmiewała skoczna muzyka i wesołe rytmy. A do tego, do GOK przyszły prawdziwe Milejowskie Poetki! Były to panie: Marianna Tomczak i Maria Pietraś. Czytały wszystkim zebranym swoje wiersze, a potem przez chłopców zostały obdarowane kwiatami. Moi koledzy również czytali swoje wiersze. Były super! Następnie wysłuchaliśmy piosenki pt.: „Orkiestra Dęta” w wykonaniu zespołu wokalnego „MIĘTUSKI”. I tu niespodzianka: przyszła do nas prawdziwa orkiestra dęta! Muzycy wykonali dla nas kilka marszowych szlagierów, za co otrzymali gromkie brawa. Po tym występie zjawiły się dwie grupy taneczne pana Roberta Jamińskiego: „FUNKY FAME” oraz „SQUEEZE”. Ich występy były bardzo dynamiczne. Kolejni wykonawcy to pani Iza Bednarska i jej „JASZCZOWSKIE NUTKI”, z którymi trochę pośpiewaliśmy. Następnie  obejrzeliśmy „Obrazek Muzyczny” który stworzyliśmy razem z muzykami MILEJOWSKIEJ KAPELI LUDOWEJ. To oczywiście nie był taki prawdziwy obrazek ale i tak było wspaniale. Niestety, coraz bardziej zbliżaliśmy się do końca uroczystości, a ostatnim jej utworem była piosenka pt.: „Dzień dobry biały ptaku”, którą wykonała grupa wokalna „DZIECIAKI – ŚPIEWAKI”. Na samiutkim końcu miałam zaszczyt (byłam prowadzącą!) wygłosić podziękowania. Skorzystałam z tej okazji, napisałam i odczytałam podziękowania dla pani Iwony Wit, która przygotowała swoje grupy, wokalną  i taneczną, oraz stworzyła cały ten projekt. Następnie na holu można było obejrzeć wystawę i zjeść coś słodkiego. Tak to odbyła się ta wspaniała uroczystość.
Zuzanna Filipek

Kiermasz Wielkanocny - na ludowo!Tegoroczny kiermasz rozpoczęło barwne i żywiołowe przedstawienie – „Wielkanoc na ludowo” w wykonaniu grupy teatralnej  Nauczyciele Dzieciom, w skład której wchodzą nauczyciele z Łęczyńskich szkół i przedszkoli. Nie mogło też zabraknąć piosenek ludowych w wykonaniu grupy Miętuski, pod opieką Pani Iwony Wit. Został również rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny „Tradycje Świąt Wielkiej Nocy”, którego efekty można było podziwiać podczas trwającej w miesiącu kwietniuwystawy pokonkursowej w Galerii Świetlik. Po części artystycznej odbył się kiermasz rękodzieła artystycznego od pisanek po serwety, palmy i dekoracje świąteczne, gdzie gościliśmy twórców nie tylko z naszego regionu ale i takich miast jak Chełm czy Lublin. Odbyły się też smaczne i kolorowe warsztaty zdobienia mazurków oraz tworzenia kartek  wielkanocnych.
D.K.

Milejowski Koncentrat Smaków - DożynkiW tym roku ruszyła pierwsza i mam nadzieję że nie ostatnia edycja Milejowskiego Koncentratu smaków.
Chcieliśmy utworzyć imprezę, która będzie identyfikowała Gminę Milejów poza jej granicami. Aby ukazywała i promowała atuty tego regionu, który jest największym regionem upraw pomidora w Polsce. W Gminie Milejów uprawia się również wiele innych warzyw i owoców. W związku z tym słowo KONCENTRAT jest tu wieloznaczne. Wiąże się nierozerwalnie z jeszcze jednym elementem historii tego regionu – tradycją przetwórstwa owoców i warzyw. Ponadto dzięki pierwszym zakładom przetwórstwa owocowo-warzywnego pół wieku temu zaistniała w Milejowie kultura . To dzięki ówczesnym dyrektorom którzy zainicjowali powstanie Międzyzakładowego Domu Kultury do dziś możemy podtrzymywać i rozwijać tradycje, historię i kulturę.

Naszą nową inicjatywą była również loteria Wek za Wek, a do wzięcia w niej udziału zaprosiliśmy mieszkańców gminy. Loteria miała na celu podtrzymywanie tradycji przetwórstwa i wymianę doświadczeń. Walory domowych przetworów docenia każdy, w związku z tym znalazły się na niej marynaty, kiszonki, dżemy i kompoty. Można było własny słoik wymienić na inny przez siebie wylosowany. Nie ma to jak domowe przetwory, dobre na wszystko, ukryte w spiżarniach smaki i zapachy lata, które możemy smakować podczas zimy.
Grafik 2024/2025
witaminad logo
KINO MILENIUM

Repertuar Kina Milenium

Pytania/Seanse Grupowe:

668 173 520

kontakt.milenium@gok-milejow.pl

 

 

 

Ochrona Małoletnich

standardy

Zobacz tutaj


 

 

 

Galeria Świetlik

design w formie

Karty czasu
Zobacz zdygitalizowane księgi
Milejowskiej Historii
Kliknij na poniższy obrazek
Obrazek prezentujący okładkę pierwszego tomu "Kart czasu" trzymaną w dłoniach. Będący linkiem do działu Karty Czasu.
LLT- BLOG

Zapraszamy na bloga

Obrazek prezentujący logo Bloga Literki Lokalnej twórczości będacy linkiem do Bloga
LEKCJE z KULTURĄ
witaminad logo
Białe logo GOK na czarnym tle

© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie