Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie
Ikona Facebooka na niebieskim tle Ikona Youtuba na niebieskim tle

nasza podsumowaniem

Z przyjemnością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury został beneficjentem programu Kultura Interwencje 2021 dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury i realizuje zadanie pod nazwą Liderki lokalnej tradycji.
Nasze działania kierujemy do kobiet Gminy Milejów zrzeszonych w klubach, stowarzyszeniach i Kołach Gospodyń Wiejskich oraz nieformalnych grupach działających na rzecz lokalnej społeczności.

 

nasza podsumowaniemZapraszamy do przeczytania relacji z finału projektu Legendy na sznurku – warsztaty tworzenia marionetki - to projekt w ramach lubelskiej regionalnej edycji programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, którego operatorem na region lubelski jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Kochani! Sprawdzajcie czego udało nam się dokonać poprzez realizację fantastycznego zadania pt. „Nasza kultura - nasze dziedzictwo” – To mnóstwo fantastycznie spędzonych chwil w duchu wzajemności, pracy wielopokoleniowej oraz obcowania z folklorem Lubelszczyzny!

 Ubrani w tradycje - Podsumowanie zadania

W miesiącach marzec - październik Gminny Ośrodek Kultury realizował zadanie Ubrani w tradycje, dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

Zadanie polegało na uszyciu strojów ludowych krzczonowskich typowych dla Lubelszczyzny, dla Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego Mały Milejów oraz zespołu Jaszczowianki.

Powstał również faceboard promujący realizację zadania - monidło z otworem na twarz, przy którym można zrobić sobie zdjęcie w stroju krzczonowskim pełniącym obecnie funkcje reprezentacyjne w regionie lubelskim.

Realizacja zadania przyczyni się do wzmocnienia poczucia tożsamości lokalnej podczas istotnych świąt i uroczystości, zarówno uczestników zadania jak też społeczności lokalnej, wpłynie na poszerzenie oferty kulturalnej z zakresu edukacji regionalnej i upowszechniania wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze ludowej, poprzez identyfikację wizualną.

Galeria Świetlik

Wystawa Konkursu Bozonarodzeniowego

Karty czasu
Zobacz zdygitalizowane księgi
Milejowskiej Historii
Kliknij na poniższy obrazek
Obrazek prezentujący okładkę pierwszego tomu "Kart czasu" trzymaną w dłoniach. Będący linkiem do działu Karty Czasu.
LLT- BLOG

Zapraszamy na bloga

Obrazek prezentujący logo Bloga Literki Lokalnej twórczości będacy linkiem do Bloga
Białe logo GOK na czarnym tle

© 2022 Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie