Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie
Ikona Facebooka na niebieskim tle Ikona Youtuba na niebieskim tle

Tegoroczne szachowe Mistrzostwa Gminy Milejów przyniosły do nas aż 28 zapalonych pasjonatów gry szachowej! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! A oto i wyniki:

3. Aleksandra Barczak

Szachy: Złota Wieża i 3 MajaTe dwie tytułowe nazwy wiążą m.in. turnieje  szachowe, jakie tradycyjnie rozgrywane są  w Milejowskim Ośrodku Kultury. Eliminacje gminne ogólnopolskiego turnieju LZS o "Złotą Wieżę" odbyły się 12 marca br. W zawodach wzięło udział 16 szachistów. Zwyciężył Mirosław Pacan przed Andrzejem Jańczakiem z Lublina i Łukaszem Strycharczukiem. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Abramek przed Lidią Niewiadomską. W kategorii juniorów  natomiast I miejsce zajął Igor Morawski, drugi był Tymoteusz Niewiadomski, a trzeci - Rafał  Strycharczuk. 6 maja nasza drużyna pod nazwą LKS Tur Milejów pojechała do Miłocina na wojewódzkie mistrzostwa LZS o "Złotą Wieżę". W skład drużyny wchodzili  - seniorzy: Mariusz Dudek i Józef Walkowski, kobieta: Aleksandra Abramek, junior: Igor Morawski. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a drużyna nasza zajęła w niej VII miejsce. Igor Morawski, jako najmłodszy uczestnik turnieju, otrzymał okolicznościowy upominek. Trzy dni wcześniej,      z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, odbył się turniej szachowy, w którym wzięła udział rekordowa liczba uczestników, bo aż 27. Sporo z nich było spoza naszej gminy m.in. z Chełma, Lublina, Ludwina, Biskupic. Turniej wygrał Łukasz Strycharczuk przed braćmi Mirosławem i Grzegorzem Pacanami. W kategorii kobiet triumfowała Aleksandra Abramek przed Aleksandrą Nierodą i Aleksandrą Barczak. Nagrody dla juniorów przypadły zaś w kolejności: Mikolajowi Drozdowi z Chełma, Tymoteuszowi Niewiadomskiemu i Michałowi Barczakowi. Dyplomy i nagrody dla  zwycięzców ufundował, jak zwykle, GOK Milejów.  Natomiast upominki dla wszystkich juniorów  i juniorek przekazał p. Maciej Niewiadomski od firmy "Look Food".

K.W.

Ostatnie dwa turnieje szachowe w GOK odbyły się dnia 1.05.2016r. z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i dnia 26.06.2016r. z okazji Dni Milejowa. W pierwszym turnieju uczestniczyło 19 szachistów, a zwyciężył Ryszard Białek z Ludwina przed Łukaszem Strycharczukiem i Grzegorzem Pacanem. Wśród juniorów triumfował Wojtek Pacan przed Rozalią Seń i Mikołajem Seniem z Warszawy. W kategorii kobiet, jak zwykle, wygrała Ola Abramek. W drugim turnieju, w którym brało udział 14 zawodników, najlepszy wśród seniorów był Łukasz Strycharczuk; drugie miejsce zajął Kazimierz Woś, a trzecie Mariusz Dudek. W kategorii juniorów wygrał Jakub Michalak przed Wojtkiem Pacanem i Tymoteuszem Niewiadomskim.

Szachowe Mistrzostwa GminyW niedzielę 14 lutego 2016r. w holu GOK-u odbyły się doroczne mistrzostwa Gminy Milejów w szachach. W rozgrywkach wzięło udział 20 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: seniorów, juniorów i kobiet. Wśród seniorów puchar mistrzowski zdobył tak jak rok temu Łukasz Strycharczuk. Drugie miejsce z tą samą liczbą punktów zajął Mariusz Dudek. Trzecie miejsce przypadło Markowi Wrońskiemu z Biskupic. Wśród juniorów puchar za I miejsce otrzymał już po raz czwarty z rzędu Wojciech Pacan.

Szachowe Mistrzostwa Gminy 2015W niedzielę 22 lutego 2015r. rozegrane zostały, jak co roku o tej porze, Szachowe Mistrzostwa Gminy Milejów. Wzięło w nich udział 16 zawodników. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Statuetkę i dyplom mistrza gminy zdobył Łukasz Strycharczuk. Drugie miejsce wywalczył Grzegorz Pacan a trzecie Andrzej Jańczak z Lublina. Nagrodę dla najlepszej kobiety w mistrzostwach otrzymała Aleksandra Abramek.