Prowadzi: Kazimierz Woś

Środa godz. 16:00 - 17:30


Od 10 września bieżącego roku wznowiło zajęcia Kółko Szachowe. Aktualnie liczy ono 18 osób - uczniów klas od 1 do 6 szkoły podstawowej. Na kółko przychodzą uczniowie zaawansowani, którzy uczęszczają na zajęcia od kilku lat oraz uczniowie początkujący, którzy dopiero teraz poznają zasady gry w szachy. Frekwencja na zajęciach jest na ogół dobra ale warto o tym pamiętać, że tylko systematyczna gra daje szybkie, widoczne postępy.

Na zajęciach uczestnicy rozgrywają partie towarzyskie lub w ramach tzw. turnieju drabinkowego, rozwiązuje zadania szachowe, poznaje zasady gry i inne tajniki sztuki szachowej. Wkrótce będzie miała też możliwość uczestniczenia w turniejach gminnych, otwartych dla wszystkich grup wiekowych i zdobywania w nich nagród i dyplomów.

Na wiosnę 2016r najlepsi szachiści z kółka wezmą udział w Szachowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych województwa lubelskiego. 

Na kółko można zapisać się w każdej chwili. Zapraszamy wszystkich chętnych. Naprawdę warto, ponieważ szachy rozwijają umysł człowieka i pomagają w nauce.