Tegoroczne Święto Pracy uczciliśmy rekreacyjnie i sportowo Majówką ekologiczną. We współpracy z Zespołem Szkół nr1 w Milejowie, ze Stowarzyszeniem Turystyki Aktywnej nad Wieprzem, z Gminną Biblioteką Publiczną, z Sołtysami Gminy Milejów, którzy pomogli w promocji wydarzenia zorganizowaliśmy piknik, którego założenia miały służyć poprawie naszego zdrowia fizycznego i duchowego oraz wielopokoleniowej integracji mieszkańców. Chcieliśmy odświeżyć ideę aktywnego spędzania czasu i poświęcenia choć jednego dnia na tematy prozdrowotne. Połączyliśmy aktywny i bezpieczny wypoczynek, zdrowe odżywianie oraz kulturę i sztukę, które doskonale wpływają na naszą kondycję nie tylko fizyczną ale i psychiczną.

W ramach pikniku i współpracy z Zespołem Szkół nr1 w Milejowie odbył się konkurs Piosenki Ekologicznej dla dzieci i młodzieży z całej gminy. GOK zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, którego tematem było stworzenie elementu garderoby z recyklingu a jego zwieńczeniem był efektowny pokaz eko-mody w wykonaniu młodych twórców. Odbyły się warsztaty ruchowe dla najmłodszych z instruktorem tańca Robertem Jamińskim oraz Turniej Gier Podwórkowych dla każdego. Uczestnicy mogli wziąć również udział w warsztatach recyklingu czyli nadawaniu przedmiotom niepotrzebnym nowego życia. Warsztaty odbywały się w trzech odsłonach: papier, szkło, plastik.

Przedstawiciele Komendy Policji Powiatowej w Łęcznej podzielili się z najmłodszymi niezbędną wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa podczas wyjazdów rowerowych i spacerów. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu pani sołtys Anny Hartfil odbył się quest dla dzieci „Naturalnie milejowscy”, dotyczący wiedzy o Milejowie, historii, przyrodzie i lokalnych produktach. Od rana tradycyjnie już rozegrany został turniej szachowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. GOK zorganizował również konkurs kulinarny na potrawę z kaszą, który jak wszystkie konkursy kulinarne zaskoczył nas pomysłowością potraw i ich walorami smakowymi i estetycznymi. Gminna Biblioteka Publiczna zadbała o czytelnię pod chmurką, ze zbiorem literatury dotyczącej zdrowia i ekologii. Dla wszystkich uczestników pikniku dostępny był grill z kaszanką i pieczonymi jabłkami.

W tym roku towarzyszył Majówce rajd rowerowy Milejowską Pętlą zorganizowany przez Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej nad Wieprzem. Miłośnicy jednośladów pokonali trasę 16 km, odwiedzając po drodze Gród Słowiański Hoina Chorodyszcze w Białce.
Ponadto zaprosiliśmy wystawców ze stoiskami dotyczącymi ekologii i rękodzieła. Na zakończenie odbyła się potańcówka przy muzyce z głośnika.

Dziękujemy za pomoc sponsorom: Zakłady Mięsne Łmeat-Łuków S.A. w Łukowie. Gospodarstwo Ogrodnicze Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych, Wojciech Koput Kijany 5B. Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych „Szmarad” Rafał i Marzena Michoń Kijany 16