9 stycznia 2017r. miał miejsce kolejny dzień przesłuchań XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Wokaliści z całej Polski odwiedzili Puławy by zaprezentować swoje umiejętności. Każdy wykonywał po dwa utwory, z których jeden obowiązkowo miał być kolędą tradycyjną. Drugim zaś była do wyboru: kolęda lub pastorałka.

Jak co roku, konkurencja była ogromna, bowiem do udziału w festiwalu zgłosiło się ponad 1400 osób.
Wśród tegorocznych uczestników znalazło się dwóch solistów kształcących się od niedawna w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie - Michał Jabłoński (w kategorii klas I - III) oraz Jakub Gański (w kategorii klas I-III gimnazjum). Panowie na co dzień pracują pod okiem instruktora śpiewu - Justyny Abramik.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 15 stycznia 2017r. w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika".

Trzymamy kciuki!