Kolejny w tym roku program, którego Gminny Ośrodek Kultury został beneficjentem to Kultura Interwencje 2020, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury. W ramach programu GOK zrealizuje zadanie pn. Nasza kultura – nasze dziedzictwo. Będzie ono polegało na realizacji wakacyjnych warsztatów folklorystycznych, które zakończą się widowiskiem Wigilii św. Andrzeja – Jędrzejki. Do udziału w warsztatach zaprosimy Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Mały Milejów  (I i II grupę) oraz chętne dzieci, młodzież i dorosłych, dostosowując liczbę osób do obowiązującego reżimu sanitarnego. Powstałe widowisko zostanie zarejestrowane na cyfrowym nośniku z przeznaczeniem do celów edukacyjnych jak też zostanie udostępnione online dla szerokiej publiczności. Jeśli warunki pozwolą widowisko zostanie zaprezentowane również stacjonarnie publiczności w Sali widowiskowej naszego ośrodka. Powstanie również wystawa fotograficzna dokumentująca przebieg elementów zadania.

Wierzymy, że mimo ograniczeń spowodowanych pandemią planowane zadania przebiegną pomyślnie i będą cieszyć zarówno uczestników jak i publiczność.