Lekcje z Kulturą - statystycznie znakomite, praktycznie doskonałe.

27 Października o godzinie 10:30 w murach naszego ośrodka zrobiło się bardzo głośno. Przyjechali do nas uczniowie okolicznych szkół biorący udział w przeprowadzanych przez nas w ostatnich dniach Lekcjach z Kulturą.

Lekcje z Kulturą to jedna z części projektu o tej samej nazwie, wymyślonego przez Mariole Pacholską- Roczon a wprowadzonego w życie z pomocą projektu Młodzi Lubią Kulturę. Lekcje z Kulturą polegały na przeprowadzeniu w miejscowym przedszkolu oraz każdej z 5 okolicznych szkół warsztatów z czterech różnych dziedzin sztuki. Dzieciaki mogły czerpać wiedze i radość płynące z plastyki, teatru, tańca i muzyki.

mlodzi lubia kulture loga

Statystyki pokazały, że dotarliśmy do ponad 620 osób. To naprawdę fantastyczny wynik. Część tych warsztatowiczów zjawiła się u nas właśnie 27 października na podsumowaniu projektu. Gościliśmy również przedstawicielkę Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, która wspierała zdalnie nasz projekt. Podczas posumowania, partnerzy oraz instruktorzy otrzymali podziękowania, wszyscy zaproszeni mogli obejrzeć prezentację podsumowująca projekt, zobaczyć pokazy tańca, prapremierę spektaklu "Kot w Butach" w wykonaniu debiutującej grupy "Gadułki". Na koniec przenieśliśmy się na hol by podziwiać galerię prac plastycznych wykonanych podczas trwania lekcji z kulturą a każdy głodomorek odnalazł tam słodki poczęstunek.

Takim akcentem zakończyliśmy ten dzień pełen emocji, który swa energią nie ustępował całemu projektowi jakim były Lekcje z Kulturą.