41 Jesienny Konkurs Recytatorski Elminacje Gminne

KARTA ZGŁOSZENIOWA I RODO

Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie zaprasza do udziału w eliminacjach gminnych

41 Małego Konkursu Recytatorskiego

1. W konkursie brać udział mogą uczniowie szkół podstawowych (uczniowie klas I – III , IV – VI ora VII – VIII) z terenu Gminy Milejów.

2. Repertuar uczestnika stanowi jeden wiersz lub fragment prozy, nie prezentowany w innych konkursach.

3. Tematyka tekstu jest dowolna.

4. Zachęcamy do sięgnięcia po teksty nowe, rzadko prezentowane, a mówiące o tym, co jest naprawdę bliskie młodym recytatorom.

5. Repertuaru nie wolno zmieniać na kolejnych etapach konkursu.

6. Czas prezentacji konkursowej do 5 minut.

7. Oceny prezentacji dokona jury powołane przez organizatora.

8. Kryteria oceny:
• dobór repertuaru (jego wartość artystyczną, oryginalność i dostosowanie do możliwości wykonawczych recytatora)
• dykcję recytatora
• interpretację utworu
• ogólny wyraz artystyczny.

9. Jury oceni recytatorów w trzech kategoriach: uczniowie klas I – III, IV –VI i VII – VIII.

10. Eliminacje gminne odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie w dniu 25 kwietnia 2022r. (poniedziałek) o godzinie 10.00

11. Udział w eliminacjach odbywa się na podstawie wypełnionej karty zgłoszenia przesłanej lub dostarczonej na adres GOK w nieprzekraczalnym terminie do 19 kwietnia 2022r. (karty złożone po tym terminie, nie będą brane pod uwagę).

12. Maksymalna ilość zgłoszeń ze szkoły – 6 recytatorów (po dwóch recytatorów w każdej kategorii wiekowej).

13. Eliminacje powiatowe odbywać się będą w Łęcznej dnia 16.05.2022r. (poniedziałek) o godzinie 10.00. w sali konferencyjnej Centrum Zarządzania Siecią Starostwa Powiatowego w Łęcznej, al. Jana Pawła II 95 a. Prosimy o ograniczenie liczby opiekunów przyjeżdżających z recytatorami.

14. O wszystkich ewentualnych zmianach Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie będzie informował na bieżąco.