15 grudnia 2008 r. zostało poddanych badaniu ankietowemu 415 osób w wieku od 13 do 19 lat. Ankietę przeprowadzono w trzech szkołach:

- Gimnazjum w Milejowie – 139 osób,
- Gimnazjum w Jaszczowie – 75 osób,
- Zespół Szkół im.S.Bolivara – 201 osób.

W szkołach tych uczy się młodzież z terenu całej gminy, a także spoza niej.
21% ankietowanych nie podało miejscowości zamieszkania. Pozostali są mieszkańcami aż 24 miejscowości. Najwięcej – 36% to młodzież z Milejowa, następnie Łęczna – 6%, Jaszczów 5%, Białka 5%, pozostałe poniżej 5%.

Ponad połowa ankietowanych osób bywa w Ośrodku Kultury w Milejowie, co zważywszy na tak duże rozproszenie zamieszkania nie jest złym wynikiem. Niestety 53% z nich bywa rzadziej niż raz miesiącu. 15% odwiedza nas kilka razy w tygodniu, a 24% kilka razy w miesiącu. Zastanawiający jest fakt, że aż 72 % tj. 298 osób odpowiedziało, że nie zna oferty działalności GOK. Wynika to zapewne ze słabej promocji i informacji. Jednakże wszelkie informacje, ogłoszenie i aktualności zamieszczane są na stronie Internetowej GOK – tylko 9% ankietowanych odwiedza naszą stronę, a jest to przecież najłatwiejszy sposób do informacji. Zważywszy, że na pytanie "jak lubisz spędzać wolny czas?" 24 % badanych odpowiedziało: przed komputerem. Być może dostęp do Internetu nie jest tak duży jak nam się wydaje, bądź też młodzież nie zna adresu GOK… Jest to wskazówka, że należy położyć nacisk na zwiększenie informacji o działalności GOK.

Czego oczekują młodzi ludzie w ofercie GOK?
- więcej dyskotek i zabaw – 36%
- więcej koncertów – 28%
- więcej imprez plenerowych – 22%

W zaproponowanej przez nas ofercie największą popularnością cieszyły się projekcje kinowe. 49% respondentów przyszłoby do GOK-u na film. Następne w kolejności to kabaretowe (139 osób), grupa filmowców (131), teatralne (104 osoby), plastyczne (93 osoby), Dyskusyjny Klub Filmowy (85 osób). Na zajęcia plastyczne zapraszamy już teraz. W ofercie są zajęcia z malarstwa, grafiki, rysunku, grafiki komputerowej. Wystarczy dowiedzieć się o terminy! Pozostałe postaramy się zorganizować w przyszłym roku.

Inne zajęcia w jakich młodzież chciałaby uczestniczyć to:
- taneczne – które też są w naszej ofercie i uczestniczy w nich bardzo dużo osób;
- sportowe – niestety nie mieści się to w naszym profilu działalności;
- komputerowe i informatyczne – przez ostatni rok, pomimo ogłoszeń, nikt się nie zapisał;
- muzyczne i wokalne – zapraszamy na zajęcia wokalne, nauki gry na instrumentach
- motoryzacyjne – to bardzo ciekawe;
- fotograficzne – możliwe do realizacji, ale obawiamy się, że byłby dość kosztowne;

Wyniki ankiety są na pewno wskazówką do dalszej naszej pracy. Będziemy starać się uwzględnić je w przygotowywaniu oferty na 2009r.

Składam serdeczne podziękowania członkom grupy Tworzywo Młodzież Aktywna za szybkie, sprawne przeprowadzenie akcji i za podliczenie wyników.