tradycjem

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU

„TRADYCJE WIELKIEJ NOCY” 2023

Cele konkursu:

- zdobywanie i poszerzanie wiedzy o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkanocnych,

- prezentacja twórczości dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców Gminy Milejów,

- integracja mieszkańców Gminy Milejów.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Każdy uczestnik może zgłosić 1 pracę w kategorii:

- pisanka (wydmuszka lub naturalne jajko ugotowane na twardo)

i / lub

- palma wielkanocna

wykonaną dowolną techniką, nawiązującą do symboliki okresu wielkanocnego, tradycyjnymi lub współczesnymi technikami zdobienia oraz materiałami.

1. Praca musi być wykonana samodzielnie przez uczestników, prace najmłodszych (bez wkładu dorosłych) zgodnie z umiejętnościami manualnymi na danym etapie rozwoju dziecka. Jeśli rodzic pomaga w wykonaniu pracy indywidualnej powinien się pod pracą również podpisać, dla wiadomości Jury.
  2. Prace plastyczne oceniane będą pod względem wartości artystycznych i estetycznych, staranności i samodzielności wykonania, oryginalności oraz zgodności z tematyką konkursu.

Prace plastyczne wraz z kartą zgłoszenia oraz stabilnie umieszczoną metryczką                 z imieniem i nazwiskiem autora należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia               15 marca 2023 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie.

1. Prace plastyczne oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych, indywidualnych oraz grupowych:

- dzieci w wieku przedszkolnym

- uczniowie klas 1-3

- uczniowie klas 4-6

- uczniowie klas 7-8

- uczniowie liceum/dorośli

1. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród, wystawa prac konkursowych odbędą się 26 marca 2023 r. (niedziela) w GOK, podczas Kiermaszu Wielkanocnego. Ze wszystkich prac, które w terminie napłyną do GOK powstanie wystawa pokonkursowa. Nieodebrane prace plastyczne do dnia 30 kwietnia, pozostaną do dyspozycji organizatora.

Regulamin        Karta Zgłoszeniowa