W naszej galerii zrobiło się nieco wiosennie, a wszystko za sprawą kolorowych prac Pani Wiesławy Greli. - Zapraszamy serdecznie!


W naszej galerii zrobiło się nieco wiosennie, a wszystko za sprawą kolorowych prac Pani Wiesławy Greli. - Zapraszamy serdecznie!

Wiesława Grela urodziła się 23 maja 1947r. w Suchodołach, powiat Krasnostawski. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczyła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie przy ulicy Grodzkiej, gdzie zdobyła wykształcenia plastyczne. Wkrótce rozpoczęła prace w artystycznym ognisku w Mrągowie z filią w Mikołajkach w zawodzie nauczyciela rysunku i malarstwa.
Następnie pracowała jako instruktor do spraw plastycznych w Międzyzakładowym Domu Kultury w Milejowie. Poza prowadzeniem zajęć organizowała okolicznościowe wystawy powstałe w ramach działalności kół plastycznych, odpowiadała również za oprawę wizualną miejscowych imprez. Przez wiele lat związana była z Milejowem. Podjęła tu również pracę w Liceum Ogólnokształcącym w Milejowie, gdzie prowadziła kółko plastyczne i urządziła wnętrze budynku.

Jako dekorator pracowała również w Piaskach i w Świdniku, dbając o estetykę zakładów pracy min. wykonywała dekoracje witryn sklepowych.

Zdolności plastyczne przekazała córce Agnieszce, wykonane przez nią prace z suszonych kwiatów są częścią tej wystawy.
wystawa wieslawa grela 2017