Plakat Konkursu Plastycznego

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU

„TRADYCJE WIELKIEJ NOCY” 2022

Cele konkursu:

- zdobywanie i poszerzanie wiedzy o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkanocnych,

- prezentacja twórczości dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców Gminy Milejów,

- integracja mieszkańców Gminy Milejów.

Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. Każdy uczestnik może zgłosić 1 pracę w kategorii:

- niebiesko-żółta kartka wielkanocna 3D

wykonaną dowolną techniką, nawiązującą do symboliki związanej tym okresem, tradycyjnymi lub współczesnymi technikami zdobienia oraz materiałami, z akcentem kolorystycznym flagi Ukrainy,

1. Praca musi być wykonana samodzielnie przez uczestników, prace najmłodszych (bez wkładu dorosłych) zgodnie z umiejętnościami manualnymi na danym etapie rozwoju dziecka. Jeśli rodzic pomaga w wykonaniu pracy indywidualnej powinien się pod pracą również podpisać, dla wiadomości Jury.
  2. Prace plastyczne oceniane będą pod względem wartości artystycznych i estetycznych, staranności i samodzielności wykonania, oryginalności oraz zgodności z tematyką konkursu.
  3. Ze wszystkich prac, które w terminie napłyną do GOK powstanie wystawa pokonkursowa. Nieodebrane prace plastyczne do dnia 30 kwietnia, pozostaną do dyspozycji organizatora.

Prace plastyczne wraz z kartą zgłoszenia oraz stabilnie umieszczoną metryczką  z imieniem i nazwiskiem autora należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 kwietnia 2022 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie.

1. Prace plastyczne oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych:

- dzieci w wieku przedszkolnym

- uczniowie klas 1-4

- uczniowie klas 5-8

- uczniowie szkół średnich/dorośli

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród, wystawa prac konkursowych odbędą się  8 kwietnia 2022 r. w GOK o godz. 10.00.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 922,  z 2018 r. poz. 138, 723.)

1) Podpisanie karty uczestnika jest jednoznaczne z udziałem w konkursie i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.

2) Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie na potrzeby ww. konkursu (przeprowadzenie konkursu, wyłonienie zwycięzców, przyznanie i odbiór nagród, podanie do publicznej wiadomości listy uczestników i laureatów, promocja - umieszczenie danych osobowych, w tym wizerunku, na stronach www i w lokalnej prasie.)

3) Uczestnikom konkursu przysługuje prawo dostępu do treści danych oraz ich poprawiania.

4) Podanie danych jest dobrowolne, lecz odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości uczestnictwa w konkursie.