Zapraszamy do udziału w projekcie dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 pn. Legendy na sznurku - warsztaty tworzenia marionetki.

W pierwszej części projektu w miesiącu lipcu zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno - literacki Postać - Legenda, skierowanym do dzieci i młodzieży szkół podstawowych Gminy Milejów. Konkurs ma na celu zapisanie zasłyszanych legend związanych z postaciami historycznymi z terenu Gminy Milejów. Prace plastyczno - literackie (opis legendy wraz z rysunkiem portretującym opisywaną postać) należy złożyć do GOK do 21 lipca. Szczegóły konkursu znajdują się w załącznikach regulamin i karta zgłoszenia.   

W drugiej części projektu w miesiącach sierpień i wrzesień odbędą się wielopokoleniowe warsztaty tworzenia marionetki skierowane do dzieci i rodzin. Uczestnicy wykonają marionetki przedstawiające postacie historyczne wyłonione w konkursie. Finałem projektu będzie spektakl Legendy na sznurku z udziałem marionetek i uczestników warsztatów

Szczegółowe informacje u koordynatorki projektu Dominiki Korneckiej tel. 81 7572032.

Pliki do pobrania:

Regulamin

Oświadczenie i Karta


milejowska piona2018