przeglad piesni2020

Premiera widowiska i konkurs Andrzejkowy!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia widowiska obrzędowego Jędrzejki - Wigilia św. Andrzeja.

Nagranie powstało podczas realizacji zadania Nasza kultura - Nasze dziedzictwo dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2020.

Udział w realizacji zadania wzięły między innymi dzieci i młodzież Zespołu Folklorystycznego Mały Milejów oraz uczestnicy zespołów Jaszczowianki, 40 Plus i Zapłocianie. Wielopokoleniowa integracja oraz wymiana doświadczeń wszystkich zespołów podczas realizacji zadania dała początek działalności obrzędowego zespołu Ziemia Milejowska. Od czerwca do września odbywały się warsztaty śpiewu, tańca i teatru obrzędowego, których efektem była realizacja widowiska obrzędowego Jędrzejki - wigilia św. Andrzeja, opowiadającego o dawnych wróżbach andrzejkowych. Wróżby dziś już nie spotykane przeplatane są dawnymi pieśniami obrzędowymi w wykonaniu uczestników zespołów GOK - połączonych pod wspólnym szyldem - Ziemia Milejowska.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację zadania, szczególnie aktorom - amatorom, tancerzom oraz wokalistom, rodzicom najmłodszych uczestników, instruktorom, akompaniatorom, realizatorom światła, dźwięku, scenografii oraz pracownikom GOK.

Uwaga! Ogłaszamy konkurs na fotografię z waszego wieczoru andrzejkowego - jeśli wróżycie sobie z wosku, świętujecie w domu z rodzina, wychodzicie na andrzejkowy spacer lub spędzacie Andrzejki w jeszcze inny sposób prześlijcie nam zdjęcia wstawiając je w komentarz. Na najciekawsze zdjęcia czekają gadżety GOK.