24 sierpnia 2008r. odbyły się w Milejowie "Dożynki Powiatu Łęczyńskiego". Tradycyjnie imprezę otworzył Korowód Dożynkowy, a po nim odbyła się uroczysta Msza św. którą odprawił ks. bp Ryszard Karpiński. Wśród licznych punktów programu mogliśmy zobaczyć prezentację poszczególnych gmin powiatu, występ kabaretu "SMILE", występy zespołów dziecięcych, pokazy walk sumo, Drużynę Wojów Nadwieprzańskich "Czarny Odyniec", koncert zespołu "RABARBAR", koncert gwiazdy wieczoru MONIKI BRODKI oraz pokaz sztucznych ogni. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa ludowa.
Imprezie towarzyszyły wystawy płodów rolnych, produktów i potraw regionalnych, stoiska wystawiennicze gmin z terenu powiatu łęczyńskiego oraz stoiska handlowe sponsorów.