Sobota godz. 15.00 - 17.00

Początki Kapeli Milejowskiej związane są z powstaniem GOK w Milejowie.

Od początku była to kapela tworzona przez ludzi z pasją i zamiłowaniem do muzyki i folkloru. Muzyka to ich rodzinne dziedzictwo – to od swych ojców i dziadów przejęli zamiłowanie do ludowej piosenki i do grania na instrumentach. Ich znajomość muzyki ludowej, instrumenty, które są dla nich jak „dzieci” – wszystko to sprawia, że atmosfera podczas ich występów jest rodzinna i pełna radości. Kapela aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Gminy Milejów, dużo koncertuje, kultywując dorobek kultury ludowej naszego regionu. Milejowska Kapela Ludowa prezentuje repertuar różnorodny pod każdym względem. Znajdują się w nim tradycyjne pieśni i przyśpiewki ludowe przekazane przez poprzednie pokolenia muzykantów, jak również pieśni pisane niedawno do dawnych melodii ludowych.

Kapela nie tylko odtwarza muzykę swoich przodków, ale tworzy nowe brzmienia, nawiązujące do folkloru swojego regionu. Obecnie w skład kapeli wchodzi dziewięć osób: dwie solistki, dwie trąbki, klarnet, saksofon, akordeon, kontrabas i bębenek. Grają wszędzie i dla każdego. Przegląd w Kazimierzu, festiwale folklorystyczne – Łomża, Zwierzyniec, Bełżyce, Lubartów, dożynki, festyny, przeglądy – wszędzie tam gdzie znajdują się chętni do słuchania muzyki ludowej – jest Kapela Milejowska.