jkr2022

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie

Cele konkursu:

• przybliżanie poprzez sztukę tradycji Świąt Bożego Narodzenia,
  • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej,
  • uwrażliwienie na piękno natury oraz promowanie ekologicznego wykorzystywania materiałów plastycznych,
  • prezentacja twórczości dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Gminy Milejów.

1. Prace w kategorii OZDOBA CHOINKOWA -  będą oceniane w pięciu kategoriach wiekowych:

Przedszkolaki z opiekunami|  uczniowie klas 1-4  |  uczniowie klas 5-8  |

|  uczniowie szkoły ponadpodstawowej do 18 lat  | dorośli  |

• Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.
  • Ozdoba powinna wielkością i wagą umożliwiać zawieszenie na choince.
  • Ozdobę należy wykonać za pomocą ręcznych technik krawieckich z użyciem tkanin i materiałów z recyklingu (np. niepotrzebne ścinki tkanin, filcu, sznurki, nitki, mulina, guziki, tasiemki, koraliki itp.),
  • Forma wykonania ozdoby choinkowej jest dowolna, może być płaska lub przestrzenna,
  • Kolorystyka ozdoby powinna nawiązywać do barw symbolizujących Święta Bożego Narodzenia,
  • Praca powinna być dobrze utrwalona, z przewidzianym uchwytem do powieszenia oraz etykietą z imieniem i nazwiskiem autora. Powinna być wykonana estetycznie i trwale.

2. Do prac należy dołączyć kartę uczestnictwa wg załącznika. Każda praca powinna zawierać metrykę identyfikacyjną wg załącznika: imię, nazwisko i wiek autora, nazwa i adres placówki, nazwisko opiekuna oraz adres do korespondencji (w przypadku zgłoszeń indywidualnych).

3. Prace należy składać do 05.12.2022 r.  bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie, ul. Fabryczna 1, 21- 020 Milejów.

4. Jury powołane przez organizatora dokona oceny prac oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Komisja będzie oceniać pomysł i kreatywność, inspiracje tradycją, zaangażowanie i wkład pracy, estetykę wykonania i samodzielność (w przypadku przedszkolaków mile widziana pomoc dorosłych z odpowiednią adnotacją na metryczce tj. imię i nazwisko rodzica/opiekuna). Decyzje jury są ostateczne. Prace nie spełniające warunków konkursu nie będą oceniane.

5. Rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godzinie 16.00     w holu GOK.

Regulamin  / Karta Zgłoszeniowa i Metryczki